nedeľa 26. apríla 2015

„Učiť sa, učiť sa, učiť sa!“ – novodobý Lenin, Martin Schulz, slogan svojho predchodcu nebral veľmi vážne

Dnes som narazil na komentár, ktorý vyzeral ako PR článok v prospech Richarda Sulíka. Prekvapila ma tam ale informácia, že predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz nemá ani maturitu a je vyučený predavač kníh. Nechce sa mi tomu veriť, to musí byť nejaký novinársky amaterizmus, vravím si. Preto sa snažím v rýchlosti túto informáciu overiť.
Dostávam sa na wikipediu, ktorá to potvrdzuje. Tento zdroj však nie je problém sabotérsky upravovať a tak hľadám ďalej. Dostávam sa na oficiálnu stránku novodobého Lenina Martina Schulza a ostávam v nemom úžase. Je to pravda.
Jeden z najvyšších predstaviteľov najvyspelejších národov sveta je osoba, ktorá vo vzdelaní nedosiahla ani maturitu.
Nehodnotím ľudí podľa vzdelania. Dokonca aj ľudia na významných štátnických postoch dokážu často spravovať spoločnosť kvalitne, aj keď zrovna nedisponujú univerzitnými titulmi. Dejiny ponúkajú dosť príkladov bez ohľadu na ideológiu.

Martin Schulz - plešatý a socialistický ako Lenin

Ale čo dokáže vlastne Martin Schulz? Plešatý je ako Lenin. Socialista je ako Lenin. Možno aj lásku ku knihám majú spoločnú. Treba ale povedať, že akademické prostredie, nech je akokoľvek skazené či prehnité, dáva človeku lepšiu možnosť epistemologicky vyzrieť, čo živelné hltanie kníh väčšinou s takým efektom neposkytuje.
Martin Schulz sa preslavuje tým, že je zástancom trvalého eurovalu, čo v praxi znamená asi toľko, aby bankári a najsilnejší kapitalisti pri ekonomických výkyvoch nepociťovali stres a na zmeny sa pohodlne adaptovali. Náklady majú znášať pracujúci Európania.
Náš prevažne červený parlament toto socialisticko-kapitalistické svinstvo dnes odobril. Za hlasovali SMER-SD, MOST-HÍD, SDKÚ-DS a väčšina poslancov KDH. Parlament dnes predivedol diskusiu medzi viac a menej ohnutými servilnými lokajmi inej moci.
Ale vráťme sa k nášmu kníhkupcovi Martinovi Schulzovi. V jednej diskusii so Sulíkom po páde predošlej vlády označil za hanebné, že keď sme čerpali eurofondy, solidarita nám vyhovovala a keď máme byť zrazu my solidárni (s Gréckom), tak sa chceme z toho vyzuť.

Naozaj však s nami bola Európska únia taká solidárna?

Podľa analýz INESS Slovensko získalo v rámci čerpania eurofondov a členstva v Európskej únii (EÚ) o 11 % finančných prostriedkov viac, ako odviedlo. Za obdobie medzi rokmi 2004 a 2010 tak bolo na prijatie 1 eura z rozpočtu EÚ potrebné vynaložiť 90 centov zo slovenských zdrojov.
Skutočne veľmi solidárne. Ešte si odpovedzme, na koho tie eurofodny išli. V nemalej miere sa to leje do cigánov a to len preto, aby ostali na Slovensku a neroztrúsili sa po celej EÚ. No a na celej tej mašinérii s prelievaním fondov sa priživuje neskutočný počet oportunistickej verbeže. Pričom celý mechanizmus eurofondov takéto správanie iba podnecuje.
Odvádzame peniaze do Európskej únie, aby tá to následne na Slovensku prerozdelila s vysokou neefektivitou na nezmysly bez akýchkoľvek ľudom odobrených priorít. K tomu ešte krok za krokom prichádzame o rôzne formy suverenity. Človek iba žasne, čo všetko sa dá ešte stratiť.
A na vrchole tohto socialistického Sovietskeho zväzu v modrom prevedení je osoba, ktorá si ani neráčila urobiť skúšku dospelosti a ide nás poučovať o solidarite.

Uč sa, lebo budeš kopať kanále

Deti na základných školách majú silný protiargument, keď budú vyzývané, aby sa učili, lebo skončia pri lopate. Deti sa zas mohli presvedčiť o tom, že to tak celkom neplatí a aj bez vyššieho vzdelania môžete dokonca stáť na čele Európskej únie.
Máloktorý pedagóg si dá tú námahu, aby dovysvetľoval deťom, že k tomu ale treba mať ešte iné pridané hodnoty, resp. skôr čosi odobraté. Mala by vám chýbať predkožka, ale najmä morálka, ktorá by bránila tomu, aby ste nedrancovali celé európske obyvateľstvo len preto, aby zopár slizkých a chamtivých bankárov nezažívalo drobný stres. A pokiaľ takéto zámery dokážete zastrieť sladkými socialistickými rečami, potom naozaj nepotrebujete ani maturitu, rútiaca sa civilizácia do priepasti vás prirodzene vyženie na vrchol.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára