štvrtok 25. septembra 2014

EUR/USD klesl nejníže za téměř dva roky

25.09.2014 16:37  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
Americký dolar dnes vystoupil vůči ostatním hlavním světovým měnám na nová maxima, zatímco euro kleslo nejníže za téměř dva roky. Investoři sázejí na protiběžné směřování měnové politiky Spojených států a eurozóny.
Kurz evropské měny vůči americkému dolaru klesl až na 1,2695, minimum od listopadu 2012, a odpoledne se pohyboval kolem 1,2720 se ztrátou půl procenta. Dolar vůči japonskému jenu stoupl o 0,2 procenta na 109,20 a jeho index vůči koši šesti hlavních světových měn se vyhoupl na nové čtyřleté maximum 85,48 bodu.
Americkou měnu táhnou už déle než dva měsíce vzhůru vyhlídky na zpřísňování měnové politiky v USA. Tamní centrální banka (Fed) zřejmě už příští týden ukončí podpůrné nákupy dluhopisů a příští rok začne zvyšovat úrokové sazby. Euro je naopak pod tlakem kvůli slabé ekonomice eurozóny, kvůli níž je Evropská centrální banka (ECB) nucena pokračovat v uvolňování a zavádět nové podpůrné nástroje.
"Nálada trhu vůči euru zůstává mimořádně negativní, trhy se zaměřují na rozdílné směřování americké a evropské měnové politiky," řekl agentuře Reuters Boris Schlossberg z newyorské společnosti BK Asset Management. Investory k nákupům dolaru a prodeji eura nutí i rostoucí rozdíly mezi výnosy amerických a německých státních dluhopisů.

Vývoj měnového páru EUR/USD (4hodinový graf – H4):


Vývoj měnového páru USD/JPY (4hodinový graf – H4):


Vývoj dolarového indexu USDX (4hodinový graf – H4):

Zdroj: Reuters, ČTK, MT4, BK Asset Management

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára